Συντάκτης Δημοσιεύσεις

5 Μαΐου 2015 στις 9:13 πμ

Ενα θεμα που με απασχολει πολυ ειναι τι θα γινι το παιδι μου αν παθω κατι..δε ξερω ποσοι το εχετε σκεφτει..Δε θεωρω καταλληλο τον πρωην μου να μεγαλωσει το παιδι μου και θα ηθελα να μεινει με τουσ γονεις..Μπορει να ακουγομε κακια αλλα ετσι νιωθω..Θα μεγαλωσει καλητερα μαζι τους.. Το εχει σκεφτει καποιος; Το εχει ψαξει;

5 Μαΐου 2015 στις 10:44 πμ

Ενα θεμα που με απασχολει πολυ ειναι τι θα γινι το παιδι μου αν παθω κατι..δε ξερω ποσοι το εχετε σκεφτει..Δε θεωρω καταλληλο τον πρωην μου να μεγαλωσει το παιδι μου και θα ηθελα να μεινει με τουσ γονεις..Μπορει να ακουγομε κακια αλλα ετσι νιωθω..Θα μεγαλωσει καλητερα μαζι τους.. Το εχει σκεφτει καποιος; Το εχει ψαξει;

Καλημέρα Αναστασία!

Λέγεται ορισμός επιτρόπου και μπορείς να διαβάσεις σχετικά εδώ http://singleparent.gr/enimerosi/nomika-themata/nomikes-dynatotites-gia-to-paidi-se-periptosi-apoleias-to-gonea/ και ό,τι απορία έχεις μου λες!!

Κάντε με follow στο facebook!
https://www.facebook.com/kiriaki.charitaki.7

5 Μαΐου 2015 στις 3:10 μμ

Ευχαριστώ πολύ θα το διαβάσω..

6 Μαΐου 2015 στις 7:21 πμ

Καλημερα..δηλαδη αυτο που μπορω να κανω εγω ειναι ή διαθηκη ή να παω σε συμβολαιογραφο και απο κει κ περα θα εξεταστει σε καποιο δικαστηριο αν χρειαστει η δικη μου επιθυμια ετσι? Παλι καλα υπαρχει αυτος ο νομος..πολυ χαρηκα.. 🙂

8 Μαΐου 2015 στις 9:54 πμ

Και γω το σκεφτομαι αυτό τον τελευταιο καιρο μετά απο απειλές του πρώην συζυγου κατα της ζωής μου. Η υπόθεση έχει πάει στην εισαγγελεία και θα του απαγγελθουν κατηγορίες για οικογενειακή βία (ακόμα είμαστε σε διασταση και δεν έχει βγει το διαζύγιο). Και επειδή θεωρώ ότι ο ίδιος και οι οικογένεια του είναι ανίκανοι να μεγαλώσουν το παιδί μου γιατί έτσι έχουν αποδείξει, θέλω και γώ να λάβω τα απαραίτητα μέτρα. Δεν ξέρω ομώς αν ο νόμος αυτός ισχύει και στην Κύπρο. Θα το ψάξω μεσω του δικηγόρου μου και ελπίζω να βρω την άκρη. Έχω φτάσει στο σημείο να κάνω αναγνώριση χώρου πριν πάω κάπου για να νιώθω ασφάλεια με το μωρό μου.

Angel

8 Μαΐου 2015 στις 10:01 πμ

πω σου ευχομαι να το ξεπερασεις συντομα..δε μπορω να καταλαβω γιατι συμπεριφερονται ετσι…εμενα μεχρι τωρα αδιαφορει πληρως οποτε γιαυτο το σκεφτομαι…

8 Μαΐου 2015 στις 10:23 πμ

Να σου πω γιατι συμπεριφέροντε έτσι: θίγετε ο εγωισμός τους γιατί εσύ αποφάσισες ότι θέλεις να ζήσεις μια ήρεμη ζωή χωρίς φωνες και καυγάδες και χωρίς κάποιον που είναι παντελώς αδιάφορος σε όλα οσα έχουν σχέση με οικογένεια, σπίτι και παιδί. Εκει που νομιζαν και αυτός και η μανα του ότι βρήκαν πλούσια οικογένεια να τους συντηρά χωρίς να αναλαμβάνουν καμια ευθύνη τους ήρθε ο ουρανος σφοντήλι όταν του ανακοίνωσα ότι θέλω να φύγει απο το σπίτι. Και τώρα απειλεί οτι θα με σκοτώσει για να μου πάρουν το παιδί, λες και το αγαπούν και το σέβονται! Το παιδί είναι 14 μηνών και καθε φορά που έρχεται να το πάρει πλαντάζει στο κλάμα γιατί τον θεωρεί άγνωστο πρόσωπο. Και αυτός το πετά στο αμάξι λες και είναι σάκκος με πατάτες και φευγει.

Angel

8 Μαΐου 2015 στις 10:36 πμ

και η δικη μου ρητορικη ερωτηση…που παμε και τους βρισκουμε οεο..?και εμενα με απειλουσε οτι θα μου παρει το μικρο αλλα μετα που βρηκε αλλη και αρχησε να κανει παιδια μας αφησε στην ησιχια μας..καλο για μενα αλλα ασχημο για το παιδι..

11 Μαΐου 2015 στις 11:30 πμ

και εγω θα το κανω αυτο μολις θα μπορω να διαθεσω τα χρηματα… το εχω σκεφτει πολυ σοβαρα……. και θα το κανω για το καλο του παιδιου μου……. αλλωστε μεχρι σημερα δεν εχει δει τον πατερα του οποτε του ειναι ενας αγνωστος μεσα στο πληθος

13 Μαΐου 2015 στις 9:24 μμ

Είναι ένα θέμα το οποίο με απασχολεί χρόνια. Σε ευχαριστώ πολύ που το εθεσες .Έχει να εμφανιστεί χρόνια κ τρέμω στην ιδέα και μόνο   ότι μπορεί να ξυπνήσει ένα πρωί και να εμφανιστεί.

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 χρόνια, 6 μήνες πριν από  christy.