Συγγραφέας Δημοσιεύσεις

7 Ιανουαρίου 2017 στις 5:50 μμ

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Μετά από 3 χρόνια μόνη μου αποφάσισα να μπω ξανά στο παιχνίδι του φλερτ_ραντεβού και αυτό που με προβληματίζει είναι για το πότε είναι καλύτερο να λέει ένας μονογονέας στο επίδοξο ταίρι (βραδιάς, ημέρας, μήνα, έτους, ζωής) για την ύπαρξη του παιδιού…εσείς τί πιστεύετε και πώς το χειρίζεστε?

Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και μια καλαμαράκια, δυό πατάτες, ένα σαγανάκι και μια χωριάτικη

7 Ιανουαρίου 2017 στις 6:14 μμ

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Μετά από 3 χρόνια μόνη μου αποφάσισα να μπω ξανά στο παιχνίδι του φλερτ_ραντεβού και αυτό που με προβληματίζει είναι για το πότε είναι καλύτερο να λέει ένας μονογονέας στο επίδοξο ταίρι (βραδιάς, ημέρας, μήνα, έτους, ζωής) για την ύπαρξη του παιδιού…εσείς τί πιστεύετε και πώς το χειρίζεστε?

Καλησπέρα Κασσάνδρα, πολύ ωραίο θέμα έθεσες! Βασικά εγώ το λέω αμέσως κι έχω την ευκαιρία έτσι να κόψω και αντιδράσεις. Από τη πρώτη κιόλας αντίδραση στο άκουσμα ότι έχω παιδί, καταλαβαίνω και τί είναι ο άλλος. Αν κατεβάσει τα μούτρα, απλά δεν μου κάνει οπότε δεν χάνω και το χρόνο μου. 😉

Κάντε με follow στο facebook!
https://www.facebook.com/kiriaki.charitaki.7

7 Ιανουαρίου 2017 στις 7:09 μμ

Και εγώ αυτό εκάνα, και κάνω. Παεί κάπως μαζί με το «χάρηκα».

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 μήνες, 3 εβδομάδες ακόμα από Φωτογραφία του/της fransouaz fransouaz.

7 Ιανουαρίου 2017 στις 7:20 μμ

Δηλαδή πιστεύετε είναι λάθος να βγεις ενα δυο ραντεβου να δεις και ο αλλος αν θελει να σε γνωρισει ή είναι σε φάση «δε θέλω σχεση, μόν σεξ» και αναλόγως να κρινεις αν θα το πεις ή οχι? Γιατι αν με τον αλλο θελεις απλα να βγαινεις μια φορα στο τοσο να περνας καλα, μήπως η ύπαρξη του παιδιου ειναι κατι που δε χρειαζεται να το μαθει γιατι λειτουργει καπως αντιερωτικα?

Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και μια καλαμαράκια, δυό πατάτες, ένα σαγανάκι και μια χωριάτικη

7 Ιανουαρίου 2017 στις 7:32 μμ

Δηλαδή πιστεύετε είναι λάθος να βγεις ενα δυο ραντεβου να δεις και ο αλλος αν θελει να σε γνωρισει ή είναι σε φάση «δε θέλω σχεση, μόν σεξ» και αναλόγως να κρινεις αν θα το πεις ή οχι? Γιατι αν με τον αλλο θελεις απλα να βγαινεις μια φορα στο τοσο να περνας καλα, μήπως η ύπαρξη του παιδιου ειναι κατι που δε χρειαζεται να το μαθει γιατι λειτουργει καπως αντιερωτικα?

Αν τον άλλον τον νοιάζει μόνο το σεξ, γιατί να τον νοιάζει αν έχεις παιδιά;
Το να είσαι μαμά δεν είναι καθόλου αντι-ερωτικό, δεν παύεις να είσαι γυναίκα επειδή έχεις παιδιά.
Από την άλλη σκέψου και το εξής: Αν η σχέση σας ξεκινήσει μόνο για το σεξ και στη πορεία μπει το συναίσθημα, κι εκείνος θέλει παραπάνω πράγματα από εσένα αλλά με τα δεδομένα που του έχεις παρουσιάσει, δεν είναι άδικο να ερωτευτεί μια άλλη από αυτή που πραγματικά είναι; Και τί θα πεις τότε; Α ξέρεις συγγνώμη έχω και δυο παιδιά; Κρίμα να χαθεί η εμπιστοσύνη με το καλημέρα. Γνώμη μου πάντα 🙂

7 Ιανουαρίου 2017 στις 7:33 μμ

Και εγώ αυτό εκάνα, και κάνω. Παεί κάπως μαζί με το «χάρηκα».

Χαχαχα έτσι!

7 Ιανουαρίου 2017 στις 7:37 μμ

Θα συμφωνήσω με κάλυψες απόλυτα! Εγώ πάντως ποτέ θα έκρυβα ότι έχω παιδί.το παιδί μου πάνω από ολα

7 Ιανουαρίου 2017 στις 7:39 μμ

Βλέπω κάποιον εδώ και 3 μήνες και η σχέση είναι καθαρά σε επίπεδο σεξ (απο πλευράς του), εγω επειδη πρωτη φορα λειτουργω χωρις σχεση ηθελα να δω αν μπορουσα αλλα τελικα δεν μπορω, οποτε αποφασισα να διακοψουμε…και εκεινος μου ειπε οτι με εκτιμα ως ανθρωπο και θελει να με εχει στη ζωη του ακομα και χωρις το σεξ…εγω τοσο καιρο δεν του εχω αναφερει τιποτα για το παιδι και φοβαμαι πως τωρα επειδη δεν το ειπα απο την αρχη θα ειναι κατά μου…

7 Ιανουαρίου 2017 στις 8:00 μμ

Η σχέση αυτή είναι ήδη πεθαμένη από σένα. Μην αναρωτιέσαι τι να κάνεις με την συγκεκριμένη σχέση.
Σε επόμενες σχέσεις το πρώτο πράμα που θα λες θα είναι «Έχω τόσα παιδιά. Θέλω να το ξέρεις γιατί είναι μια μεγάλη δέσμευση για μένα και για σένα και ο χρόνος μου δεν θα είναι αποκλειστικά δικός σου. Έχω υποχρεώσεις και ανθρώπους που εξαρτώνται από μένα». Ή κάπως έτσι. Αυτός που θα το αποδεχτεί θα είναι κελεπούρι. Απλά πράματα. Ξεκαθαρισμένα. Με ειλικρίνεια και σεβασμό στην προσωπικότητα του άλλου, αλλά κυρίως στον εαυτό σου και στο παιδί σου. Νομίζω ένα έχεις.
Με εκτίμηση
Χρήστος

7 Ιανουαρίου 2017 στις 10:33 μμ

Βλέπω κάποιον εδώ και 3 μήνες και η σχέση είναι καθαρά σε επίπεδο σεξ (απο πλευράς του), εγω επειδη πρωτη φορα λειτουργω χωρις σχεση ηθελα να δω αν μπορουσα αλλα τελικα δεν μπορω, οποτε αποφασισα να διακοψουμε…και εκεινος μου ειπε οτι με εκτιμα ως ανθρωπο και θελει να με εχει στη ζωη του ακομα και χωρις το σεξ…εγω τοσο καιρο δεν του εχω αναφερει τιποτα για το παιδι και φοβαμαι πως τωρα επειδη δεν το ειπα απο την αρχη θα ειναι κατά μου…

Εγώ θα σου έλεγα ότι δεν έχει πεθάνει κάτι, τουλάχιστον όχι πρίν του μιλήσεις. Μίλησέ του ανοιχτά, εξήγησέ του γιατί δεν του το είπες, πες του κιόλας ότι αν δεν θέλει κάτι περισσότερο θα το καταλάβεις και δείξε του το δρόμο. Αν σε καταλάβει, θα μείνει. 😉

9 Ιανουαρίου 2017 στις 7:34 μμ

Καλησπέρα θα συμφωνήσω με τον Κ. Χρήστο, το λές πρώτο πρώτο, όπως αναφέρει στα γραφόμενά του » Απλά πράματα. Ξεκαθαρισμένα. Με ειλικρίνεια «

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 μήνες, 2 εβδομάδες ακόμα από Φωτογραφία του/της takis1968 takis1968.

9 Ιανουαρίου 2017 στις 11:18 μμ

Καλησπερα σας.
Θα ηθελα και εγω να συμφωνησω με τους περισσοτερους. Ισως και πριν το ονομα σου….θα πρεπει να εισαι ξεκαθαρος με τον αλλον για την οικογενειακη σου κατασταση.

10 Ιανουαρίου 2017 στις 12:17 πμ

Μην είστε  απολυτοι, εξαρτάται τι θελει ο καθένας απο μια σχεση.

Μπορεί η κοπελα να ντρέπεται να το εκφρασει και να ενδιαφέρεται μονο για το ερωτικό κομματι (διόλου κατακριτεο) οποτε γιατι να το αναφερει και να χαλάσει τη μαγεία.

Αν παλι καποιος ενδιαφέρεται για κατι πιο ουσιωδες και σοβαρο, επιβάλλεται να ανακοινωνει την κατασταση.

Γενικα, οι ελευθεροι με τους ελευθερους και οι ναυαγημενοι με τους ναυαγημενους :-))))

FB:George Chally

15 Ιανουαρίου 2017 στις 9:18 μμ

Καλησπέρα πολύ ωραιο θεμα!

πιστευω οτι απ την αρχή της γνωριμίας καλο ειναι να λες ποια ειναι η κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι και απο κει και πέρα ψυχανεμιζεσαι την κατάσταση , βλέπεις αντιδράσεις και βλέποντας και κάνοντας !

Ολα μέσα στο παιχνίδι ειναι , μπορεί να αρχίσει κάτι χαλαρά κ να εξεχλιθει διαφορετικά, απλά απο την αρχή η αλήθεια να λέγεται!