Συντάκτης Δημοσιεύσεις

13 Σεπτεμβρίου 2015 στις 3:47 μμ

Ολοι ξερουμε οτι τα παιδια παιρνουν ερεθισματα απι το γυρο περιβαλλον τους και απο το σχολειο.Στη δικη μου περιπτωση με ανησυχει ο γιος μου βρισκεται συχνα με το κατα 3,5χρονια ξαδερφο του και τον μιμεται συνεχως.Αυτο εμενα με εξοργιζει γιατι κατα την γνωμη το παιδι αυτο ειναι τοσο ατιθασο και νευρικο που ακομα και εμενα που με εχει θεια τοη δεν με σεβεται και με μιλαει με ολες τις βρισιες που μπορεις να φανταστεις(και οι περισσοτερε χυδαιες)και ειναι μολις 7 χρονων.Μιλαμε δεν σεβεται κανεναν ουτε γονεις ουτε παπουδες ουτε θειους.Το προβλημα μου ειναι οτι επειδη ζουμε στο ιδιο μερος και βρισκομαστε συχνα φοβαμαι οτι θα αποκτησει και το δικο μου το παιδι κακες συνηθειες.Και δεν μπορω να πω εγω την μανα του παιδιου αυτου τι τιμωρια να τον δωσει για να συμορφωθει γιατι φοβαμαι οτι παρεξηγηται.Νομιζει οτι ολα τα παιδια την σημερινη εποχη εχουμ την ιδια συμπεριφορα.Εγω της λεω εμμεσα οτι οχι ειναι και αλλα παιδια που μπορει να ειναι ατιθασα αλλα εχουν καποιο ειδους σεβασμο και δεν θα σε φωναξουν μπροστα σε ολο τον κοσμο π………να και οτιμπορεις να φανταστεις.Επειδη ειμαι μονογονεας δεν θελω να γινει ετσι το παιδι μου γιατι περα που εγω σαν ανθρωπος παντα ειχα σεβασμο προς τους γονεις μου δεν θελω να σχολιαστει το γεγονος οτι το παιδι μου εγινε ετσι επειδη δεν εχει πατερα.Και αυτο θα πουνε γιατι σε περνανε απο σκοπευτηριο οτι κακο εχεις η εσυ η το παιδι σου.Το παιδι μου επειδη εχασε τον πατερα του ειναι κακομαθημενο και τα θελει ολα.ΟΧΙ ομως δεν νομιζω οτι και τα αλλα που εχουν και τους δυο γονεις ειναι καλυτερα παιδια,,?Πωςνα το αποτρεψω αυτο πειτε μου την γνωμη σας,?