Συγγραφέας Δημοσιεύσεις

23 Νοεμβρίου 2016 στις 12:44 πμ

Καλησπέρα , Γιώργος εδω , κανα 4μηνο χωρισμενος , κι ακομα πιστεύω πως βλέπω κάποιον εφιάλτη κι οπου να ναι θα ξυπνησω.

Στενάχωρο να βλέπεις ποστς 2 και 3 μηνών παλαιά ενω υπάρχει τόση μοναξιά εκει εξω 🙁

Απο την αλλη ευχομαι να σταθω αφορμή να το ζωντανεψουμε το φόρουμ 🙂

FB:George Chally

25 Νοεμβρίου 2016 στις 10:55 μμ

Καλησπέρα Γιώργο καλωσόρισες!
Μακάρι να γίνεις αφορμή να ζωντανέψουμε. Δεν ανοίγονται εύκολα οι άνθρωποι πια 🙁

Κάντε με follow στο facebook!
https://www.facebook.com/kiriaki.charitaki.7

5 Ιανουαρίου 2017 στις 12:39 μμ

Γεια σας και από εμένα και Καλή Χρονιά,
είμαι η Φρανσουάζ, ετών 30 (και μισό) και ανύπαντρη, περήφανη μαμά της 4,5 ετών Αέλιας. Μπήκα στην παρέα σας γιατί η μοναχικότητα μου μ΄ έφαγε πια (ή η μοναξιά?). Σιγουρά όμως, η επικριτική συμπεριφορά του κόσμου πάνω στις σωστές επιλογές μου (όπως αποδεικνύονται) και μάλιστα όταν δεν τους αφορούν. Αλλά ποτέ δεν με ένοιαξε και η ρήση «ο κόσμος τι θα πει». Γεμίζω την ζωή μου με ευχάριστα και προσπαθώ να τα βλέπω όλα ανθισμένα. Φαντάσματα δεν έχω, στα προβλήματα έμαθα να βλέπω την θετική τους πλευρά και να τα ξεπερνάω. Και σιγουρά τα ωραιότερα Χριστούγεννα που έχω περάσει είναι των τεσσάρων τελευταίων χρόνων! Αυτά και από εμένα…

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 μήνες, 3 εβδομάδες ακόμα από Φωτογραφία του/της fransouaz fransouaz.

6 Ιανουαρίου 2017 στις 9:00 μμ

Καλησπέρα και καλή χρονια σε ολους!

Θα ήθελα να σας συστηθώ ως νέο μέλος του single parent !
Είμαι η Αννα, και είμαι διαζευγμένη εδώ και 7 χρόνια και έχω ένα γλυκύτατο κοριτσάκι 9 ετων! Πέρασα δύσκολα τα πρώτα χρόνια από το 2009-2014,με πολλές δικαστικές διαμάχες αλλά τα τελευταία δυο χρόνια εχω βρεί ξανα τις ισορροπίες μου και ο θυμός εχει καταλαγιάσει και από τις δυο  πλευρές.

Χαίρομαι που γνωρίζω νέους φίλους με κοινα πράγματα και θέματα να μοιραστούμε!

Φιλικά

Αννα Κ.

7 Ιανουαρίου 2017 στις 2:23 μμ

Γειά σε όλους και Καλή Χρονιά να έχουμε! Είμαι η Ειρήνη 38 ετών, χώρισα πριν 2 χρόνια και έχω μια κορούλα 5 ετών. Θα ήθελα πολύ να γίνουμε μια μεγααααλη και διαδραστική παρέα που θα μας κρατάει παρέα αλλά ταυτόχρονα θα μοιράζεται προβληματισμούς και λύσεις σε θέματα που μας αφορούν. Ας είναι το 2017 μια καλή και νέα αρχή για το forum!

7 Ιανουαρίου 2017 στις 2:28 μμ

Καλως ορίσατε Άννα και Ειρήνη.

Ευχομαι δύναμη, τύχη και υγεία για το 2017

FB:George Chally

21 Ιανουαρίου 2017 στις 12:29 πμ

Γεία σας.  Ηλιάνα με φωνάζουν και χωρισμένη με κραζουν. στο νήπιο πηγαινει και με φόρα ολα τα πέρνει. το υπουργείο με αγαπάει και σε μέρη πολλά με πάει. τα παιδιά μου να φροντίζω και με γνώση να τα φροντίζω. χαχαχα

σας γράφω όπως μιλάμε στο νήπιο. Ας συστηθω καλύτερα. ειμαι η Ηλιάνα 37 χρ. έγω ενα παιδί (που λενε στην Κρήτη) 5 χρονών. ειμαι εκπαιδευτικός και παω σε όλη την Ελλάδα. Μου αρεσει πολυ η σελίδα γιατι με βάζει σε σκέψη και με βοηθαει πολυ στην καθημερινότητα μου. Μπραβο πραγματικά σε αυτην την πρωτοβουλία.

26 Ιανουαρίου 2017 στις 1:20 μμ

Καλησπέρα σας. Με λένε Βίκυ και είμαι καλά (όσο καλά μπορεί να είναι κάποιος μετά απο μία κοινή ζωή 14 χρόνων. Έχω αποκτήσει ένα υπέροχο πλάσμα που είναι 11 χρόνων. Είμαι 38 χρόνων και χώρισα πριν 4 χρόνια. Κάθε ημέρα είναι μία καινούργια ημέρα και προσπαθώ να βλέπω τα θετικά της. Καλή συνέχεια σε όλους.

27 Ιανουαρίου 2017 στις 8:20 μμ

Καλησπέρα!

Με λένε Μαρία, είμαι 41 ετών, έχω χωρίσει εδώ και 4 χρόνια και μεγαλώνω σχεδόν μόνη μου μια υπέροχη κόρη 12 ετών.

Καλώς σας βρήκα!

2 Φεβρουαρίου 2017 στις 8:41 μμ

Καλησπέρα κ από εμένα. Είμαι η Ευγενία, 36,5 ετών, μονογονέας ενός αγοριού 9 ετών περίπου τα τελευταία 8 χρόνια. Λυπάμαι που διαβάζω κ ακούω τόσες πονεμένες ιστορίες ανθρώπων κ διαζυγίων. Εγώ δεν έχω να διηγηθώ κάτι φοβερό. Απλά κ ήρεμα πράγματα. Εύχομαι ο καθένας να βρει την Ιθάκη του, όποια κ αν είναι αυτή.

4 Φεβρουαρίου 2017 στις 9:10 πμ

Καλημερα σας,μανουλα ενος 6χρονου ξωτικου,εν διασταση περισσοτερο απο 6 μηνες,ψαχνω να βρω τις ισορροπιες μου,δεν υπαρχουν διαμαχες,το μονο προβλημα ειναι η μεγαλη αποσταση που χωριζει την μικρη μου απο τον μπαμπα της.Ειμαι 38 χρονων ασχολουμαι χρονια με την γιογκα και αυτο με βοηθαει να ηρεμω,μενω στον Πειραια!χαρηκα καλο μηνα και καλη ευκολια σε ολους!

8 Φεβρουαρίου 2017 στις 12:04 πμ

Γιωργος 49 ετων . Εχασα την λατρεμενη  συζυγο μου απο καρκινο πριν απο ενα μηνα σε ηλικια 48 ετων απο λαθος ιατρικη γνωματευση .Παλεψα σκληρα να την κρατησω στη ζωη με καθε τροπο αλλα δυστυχως ο καρκινος με προσπερασε. Περασα 4 χρονια αγωνιας απο την πρωτη εμφανιση με χειρουργειο,χημειοθεραπειες, ακτινιθεραπειες και ξανα παλι τα ιδια. Το τελευταιο 6 μηνο προσπαθησα να περασει οσο το δυνατον ποιο ωραια και μοναδικα μαζι μου και με τα 2 παιδια μας. Η απωλεια της μου εχει στοιχισει σε ολους τους τομεις της ζωης μου αλλα το ποιο σημαντικο ηταν οτι ημασταν μια δεμενη οικογενεια με μεγαλη αγαπη προς εμενα και στην ανατροφη των παιδιων μας παρολα τα προβληματα υγειας που ειχε . Τωρα εχει καταρευσει ολο το εγω μου, και να παλευω να σταθω ορθιος μεγαλω

νοντας  2 ανηλικα παιδια.Ειλικρινα θα ηθελα την βοηθεια  απο ατομα  που εχουν βρεθει σε αναλογη κατασταση

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 1 μήνας, 3 εβδομάδες ακόμα από Φωτογραφία του/της georgegiannakis georgegiannakis.
  • Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 1 μήνας, 3 εβδομάδες ακόμα από Φωτογραφία του/της georgegiannakis georgegiannakis.

8 Φεβρουαρίου 2017 στις 4:45 πμ

Καλημερα κ απο μενα. Ειμαι η Αγγελινα 39 ετων εχω ενα παλικαρακι 15 χρονων.Μενω στην Μελβουρνη κ εχω χωρισει εδω και 14 χρονια. 

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 1 μήνας, 2 εβδομάδες ακόμα από Φωτογραφία του/της aggelinaki aggelinaki.
  • Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 1 μήνας, 2 εβδομάδες ακόμα από Φωτογραφία του/της aggelinaki aggelinaki.

8 Φεβρουαρίου 2017 στις 1:32 μμ

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Αννα από εδώ..39 χρονων..χωρισμένη 5 χρόνια σχεδόν..με ένα κοριτσάκι 12,5 χρονών. Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα αλλά όλο δεν έπαιρνα την αποφση να γράψω.

9 Φεβρουαρίου 2017 στις 2:45 πμ

Γιωργος 49 ετων . Εχασα την λατρεμενη συζυγο μου απο καρκινο πριν απο ενα μηνα σε ηλικια 48 ετων απο λαθος ιατρικη γνωματευση .Παλεψα σκληρα να την κρατησω στη ζωη με καθε τροπο αλλα δυστυχως ο καρκινος με προσπερασε. Περασα 4 χρονια αγωνιας απο την πρωτη εμφανιση με χειρουργειο,χημειοθεραπειες, ακτινιθεραπειες και ξανα παλι τα ιδια. Το τελευταιο 6 μηνο προσπαθησα να περασει οσο το δυνατον ποιο ωραια και μοναδικα μαζι μου και με τα 2 παιδια μας. Η απωλεια της μου εχει στοιχισει σε ολους τους τομεις της ζωης μου αλλα το ποιο σημαντικο ηταν οτι ημασταν μια δεμενη οικογενεια με μεγαλη αγαπη προς εμενα και στην ανατροφη των παιδιων μας παρολα τα προβληματα υγειας που ειχε . Τωρα εχει καταρευσει ολο το εγω μου, και να παλευω να σταθω ορθιος μεγαλω

νοντας 2 ανηλικα παιδια.Ειλικρινα θα ηθελα την βοηθεια απο ατομα που εχουν βρεθει σε αναλογη κατασταση

Καλωσορίσατε στην ομάδα μας, λυπάμαι ειλικρινά για την απώλειά σας. Εύχομαι ο χρόνος, οι νέες συνθήκες, η ζωή με τα παιδιά, να σας δώσουν δύναμη να σταθείτε στα πόδια σας. Αν θέλετε και μια άποψη ειδικού, μη διστάσετε να μας ρωτήσετε 🙁

9 Φεβρουαρίου 2017 στις 1:55 μμ

Καλησπέρα κ από μένα. Είμαι η Γιάννα 45 ετών αισίως, μονογονεας λόγω θανάτου του συζύγου προ διετίας.

10 Φεβρουαρίου 2017 στις 8:20 μμ

Καλησπέρα με λένε Δήμητρα και είμαι χωρισμένη εδώ και δύο χρόνια. Μανούλα δύο υπέροχων παιδιών που μου δίνουν καθημερινά δύναμη να συνεχίσω την προσπάθεια…..

Δύσκολη η ζωή ενός μονογονέα, γεμάτη ευθύνες, τρέξιμο και υποχρεώσεις. Αλλά με τη γλυκιά ικανοποίηση στο τέλος της ημέρας ότι και σήμερα τα κατάφερες….

12 Φεβρουαρίου 2017 στις 12:56 πμ

Καλησπέρα, είμαι η Ιωάννα 40 ετών. Χωρισμένη εδώ και ένα χρόνο και μητέρα ενός γλυκιτατου αγοριού 6 ετών. Εύχομαι σε όλους υγεία και δύναμη!

12 Φεβρουαρίου 2017 στις 7:37 μμ

Καλωσορίσατε, υγεία και δύναμη σας εύχομαι!

13 Φεβρουαρίου 2017 στις 12:11 πμ

Γεια σας!!

Ειμαι η Νικη 31 ετων και μεγαλωνω μονη την κορουλα μου 12,5 μηνων.

Ειμαι ανυπαντρη μητερα και δεν ηταν επιλογη μου. Ομολογω πως ειναι γολγοθας να  μεγαλωνεις μονος ενα παιδι. Θελει δυναμη και απεριοριστη υπομονη.

14 Φεβρουαρίου 2017 στις 12:02 μμ

Καλημερα αγγελικη  εγω ονομαχομαι ευαγγελια εδω και 4 χρονια σε διασταση( οταν ηταν τα αγορια μου1,5χρ&3,5)δεν εζησα και λιγα )μενω τωρα νικαια στους γονεις μου ανεργη εδω και 2χρ.  ο πατερας τους διατροφη τιποτα καποια στιγμη τα επαιρνα απο την δουλεια του τωρα λεει εχει αλλη οικογενεια προσφατα εκανε συμφωνο συμβιωσης και εχει ενα παιδι 1χρ τα παιδια αν τα δει 2-3μηνες και μετα απων…..η διατροφη βγηκε του ειχα κανει ασφαλιστικα μετρα αλλα δεν πτοειται ουτε τις μερες που πρεπει να βλεπει τα παιδια δεν κανει….ασε τουλαχιστον τα αγορια μου ειναι καλα τωρα 7&5χρονων ενας Β*δημοτικου&κι αλλος νηπιο ειναι πανεξυπνα….αυτα ελπιζω να σε γνωρισω απο κοντα

15 Φεβρουαρίου 2017 στις 12:15 μμ

Χαιρετώ και εγώ με την σειρά μου ! Είμαι η Φρόσω έχω χάσει τον σύζυγο μου πριν από 6 χρόνια καθώς και τον μεγάλο μας γιό μετά από 9 μήνες αφότου πέθανε ο σύζυγος/μπαμπάς μας…….Ζω στην επαρχία με τα δύο μου αγγελούδια.Δύσκολη η ζωή αλλά προχωράμε με αισιοδοξία!!!!!

15 Φεβρουαρίου 2017 στις 12:24 μμ

Πόση δύναμη μπορεί να έχεις και να χαμογελάς…. Σε ευχαριστώ για το παράδειγμα που μου δίνεις…. Να είσαι καλά….

17 Φεβρουαρίου 2017 στις 9:11 μμ

Καλησπέρα ομαδα. Μελένε Αννα, ειμαι 32 χρονών και μονογονέας με την καθολική έννοια της λέξης…Έχω δύο αγόρια 10 και 8 χρονών που τα μεγαλώνω εντελώς μόνη γιατί ο μπαμπάς τους μία μέρα αποφάσισε να φύγει. Κάποιες μέρες ειναι τόσο δύσκολες που χάνω ολες μου τις ελπίδες!

Εύχομαι καλή δύναμη σε όλους μας!

26 Φεβρουαρίου 2017 στις 8:25 μμ

Σας ευχαριστούμε που είστε μαζί μας. Κάθε ιστορία διαφορετική που κρύβει πόνο αλλά και χαρά μαζί. Πόνο για την απώλεια/εγκατάλειψη, χαρά που αυτή η απώλεια, η εγκατάλειψη, η λάθος επιλογή, άφησε κάτι πολύ ουσιαστικό πίσω της: Τα παιδιά μας. Καλή δύναμη σε όλους!

2 Μαρτίου 2017 στις 3:41 μμ

Καλησπέρα, είμαι η Χριστίνα, 36 ετών, μαμά τριών ζουζουνιών τα οποια μεγαλώνω σχεδόν μόνη μιας και ο μπαμπάς τους είναι απλά επισκέπτης στη ζωή τους. Καλώς σας βρήκα.

7 Μαρτίου 2017 στις 8:35 μμ

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι ο Τασος,40 χρονων,πατερας ενος κοριτσιου 3ετων και χωρισμενος εδω και 5 μηνες

14 Μαρτίου 2017 στις 2:24 μμ

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι η Βάσω, 34 χρονών και μητέρα ενός αγοριού 8 μηνών. Έχασα τον άντρα μου πριν από 1 χρόνο από ατύχημα όταν ήμουν έγκυος 5 μήνων. Καλώς σας βρήκα λοιπόν κι εύχομαι καλή δύναμη σε όλους!

22 Μαρτίου 2017 στις 8:50 πμ

1. Καλημέρα σας Καλώς σας βρήκα και Καλή χρονιά έστω και καθυστερημένα 🙂 είμαι η Μαρία 33 χρόνων έχω έναν άγγελο 7 χρόνων και ακόμη δεν έχω καταλάβει πως το όνειρο έγινε εφιάλτης μαλλον η συνειδητοποίηση είναι το προβλημα.. Έχω δεσμό με έναν υπέροχο άνθρωπο που αγκάλιασε εμένα κ το παιδί μου είχα ανάγκη να αγαπήσω και να αγαπηθω δεν ξέρω εάν είναι εγωιστικό νομίζω πως δεν μπορώ να απολαύσω τη χαρά και την ευκαρια που μου δίνετε αγάπησα τη μοναξιά φοβάμαι να εμπιστευτώ ανθρωπους μετά τό χωρισμό φάνηκαν και οι φίλοι και γενικά όσοι ήταν επιφανειακοι κ όσοι πραγματικά δίπλα μου για τη Μαρία γι αυτό που είμαι κ όχι γι αυτό που θα ηθελαν.. Θέλω πάρα πολύ να κουβεντιασω να ξαναγινω Κοινωνική όπως ήμουν οι καιροί έχουν αλλάξει όπως κ οι ανθρωποι.. εύχομαι να είστε όλοι καλά κ συγνωμη για το κατεβατό.. 🙂

28 Μαρτίου 2017 στις 6:24 πμ

Γειά σου, με λένε Εύη Νεφέλη και είμαι χωρισμένη με 3 παιδιά… Ζω με την κόρη μου διότι τα άλλα δύο είναι φοιτητές αλλού ο καθένας… Δεν έχω κάποιον σύντροφο όση κι αν είναι η ανάγκη μου για και πιο σταθερό… Δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης αλλά δεν υπάρχει μάλλον κάτι για μένα… Συμβιβαζομαι και προχωρώ… Η συνήθεια είναι όμως πρόβλημα, σε κάνει δύστροπο και υπερβολικά επιλεκτικό…  το να είσαι μόνος είναι βολικό από μια μεριά. Κάνεις ότι θες οπότε το θες! Αλλά το βράδυ κοιμάσαι μόνος σου με τις σκέψεις σου…

Αυτή είμαι εγώ…

Nefeli Emajop