Συντάκτης Δημοσιεύσεις

29 Ιανουαρίου 2015 στις 10:10 μμ

Επειδή μου βγήκατε ντροπαλοί, ελάτε να γνωριστούμε! Από που είστε και πόσα παιδάκια έχετε; Τί σας έφερε στη παρέα μας και τί θα θέλατε να μας πείτε; Του νόου ας μπέτερ εδώ και τώρα!

Κάντε με follow στο facebook!
https://www.facebook.com/kiriaki.charitaki.7

29 Ιανουαρίου 2015 στις 10:53 μμ

Καλησπερα Κυριακη πολυ ωραια ιδεα αυτο που κανατε …με λενε Διονυσια ειμαι μονογονεας 2 αγοριων 19 και 10 ετων αντιστοιχα.Μενω πελοποννησο οχι γιατι θελω απλα γιατι το κρατος δεν μεριμνει κατα την ταπεινη μου αποψη καθολου τις χωρισμενες μητερες…Μενω εδω γιατι δινει ο πρωην συζυγος διατροφη δεν εχω μονιμη εργασια ειμαι εποχιακη πωλητρια σε τουριστικα ειδη,εργαζομαι μονο το καλοκαιρι αν καταλαβατε…Ο γιος μου ο μεγαλος ειναι φοιτητης …θα θελα πολυ να εχω μια μονιμη εργασια και να μπορουσα να ανταπεξελθω στις υποχρεωσεις των παιδιων και τις δικες μου χ ωρις ειλικρινα να εχω αναγκη τον πρωην συζυγο ουτε τη διατροφη του ουτε τπτ…Ουτως η αλλως προτυπο δεν υπηρξε ποτε για τα παιδια…Αυτα για μενα στην πορεια θα μαθετε κι αλλα …Χαρηκα πολυ που μπορω να μιλησω με «ομοιοπαθεις» ας μου επιτραπει η εκφραση …και μπορω να μαθω και να πω την αποψη μου γιατι ξερω οτι θα την ακουσετε…

29 Ιανουαρίου 2015 στις 10:57 μμ

Καλώς τη Διονυσία! Το κράτος δεν μεριμνεί για κανέναν δυστυχώς. Γιατί ένας άνθρωπος με παιδιά υποχρεώσεις και προβλήματα να κυνηγάει έναν άλλον άνθρωπο μια ζωή, να του πετάξει 10 ψίχουλα διατροφή; Όπως τα λες είναι Διονυσία μου. Είσαι τυχερή παρ’ όλα αυτά γιατί ζεις σε ένα πολύ όμορφο μέρος το οποίο αγαπώ πολύ. Να χαίρεσαι τους γιους σου και εκείνοι είναι που θα κρίνουν στο τέλος. Εσύ σαν μητέρα,έκανες και κάνεις το καλύτερο για εκείνα!  Μπράβο σου!

29 Ιανουαρίου 2015 στις 11:52 μμ

γεια σας κι απο μενα……..μητερα μονη(χωρισμενη)2 παιδιων…..η κορη μου 12 κ ο γιος μου 19 φοιτητης στο δευτερο ετος…..ανεργη εδω κ λιγες μερες κ διατροφη οποτε κ αν……Η μοναξια κ η ελληπης πρςσοπικη ζωη οσο κ το οικονομικο θεμα μεχουν φερει σε απογνωση…….Δε νομιζω πως προτοτυπω σα μονογονεας αλλα εχω αναγκη την επικοινωνια….χαιρετω τη προσπαθεια σας!!!!!!!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:03 πμ

Αγγελική μου καλωσόρισες. Εύχομαι να βρείς γρήγορα μια δουλειά. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου, σ’ ευχαριστούμε!!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:12 πμ

καλησπέρα και από έμενα.

με λένε Βίκυ και είμαι 43 Μαΐων (με τα καλοκαίρια μέσα). έχω 2 αγόρια 18 και 16 χρονών. μένω στην περιοχή Αθήνας αναζητώ άτομα να πω δύο κουβέντες  να συμβουλευτώ και να με ακούσουν… λόγω ηλικίας τα παιδιά μου δημιουργούν τις δικές τους παρέες και ανοίγουν τις δικές τους φτερούγες να πετάξουν  και τα βλαστάρια μου δεν με χρειάζονται πλέον τόσο πολύ. έτσι δημιουργείται χρόνος για κουβεντούλα..

καλως σας βρήκα!!!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:12 πμ

μαλλον κατι κανω κ αντι να δεχτω αιτηματα τα σβηνω……να με συνχωρειτε!!!!!!!!!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:23 πμ

Καλώς τη Βίκυ! Να χαίρεσαι τα παιδιά σου! Πράγματι όταν είναι μεγάλα τα παιδιά και «φεύγουν» απ την αγκαλιά, η ανάγκη για επικοινωνία είναι μεγαλύτερη. Αφού δεν αλλάζεις πάνες αγαπητή φίλη μια χαρά σε βρίσκω. Ο δικός μου είναι 4 και καμιά φορά θέλω να του πω «Άλλαξε μόνος σου βρε Γιώργο» χαχα! Η αυτονομία είναι ένα προτέρημα όταν τα παιδιά μεγαλώνουν. Σ’ ευχαριστούμε που ήρθες στη παρέα μας!!

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 χρόνια, 9 μήνες πριν από  socialadmin.

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:24 πμ

Δεν πειράζει Αγγελική δεν παρεξηγούμαστε, χαχα!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:33 πμ

Γεια σας ειμαι η εφη μητερα δυο υπεροχων αγοριων 4,5 και 1,5 χρονων. Μενουμε κρητη. Ορεξη για κουβεντουλα αρκετη. Πολυ ωραια η ιδεα σου Κυριακη …

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:38 πμ

γειά σας κ απο εμένα! είμαι η Σοφία 32 Μαίων 🙂 …μένω Αθήνα κ είμαι περήφανη μανούλα του Βασίλη μου 5 χρονών…τον μεγαλώνω σχεδόν μόνη μου μιάς κ είμαι χωρισμένη… σπουδάζω στα γεράματα κ προσπαθώ να τα προλαβαίνω όλα…

Κυριακή μου πολύ καλή ιδέα!!! τα φιλιά μου!!!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:38 πμ

Κατι λαθος εκανα στο αιτημα Κυριακη

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:41 πμ

Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι η Νατάσσα, ήμουν 16 χρόνια παντρεμένη και έχω χωρίσει εδώ και 5 περίπου. Μένω στην Αθήνα, έχω ένα γιο 15 χρονών που μεγαλώνω εντελώς μόνη και μια καινούρια, όμορφη σχέση. πιστεύω στους ανθρώπους και στις δεύτερες ευκαιρίες. Δεν μετάνιωσα που παντρεύτηκα, δεν μετάνιωσα που χώρισα.

Πολύ καλή ιδέα, Κυριακή!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:43 πμ

Καλώς τες καλώς τες! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για όλα. Η στήριξή σας μας δίνει όρεξη να κάνουμε όλο και καινούρια πράγματα. Ό,τι απορία έχετε και ό,τι βοήθεια χρειάζεστε, είμαστε εδώ!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:49 πμ

Γεια και χαρα σε ολους!!! Καλη αρχη να εχουμε ολοι εδω και να περναμε οσο το δυνατον καλυτερα!!! Εγω ειμαι η Μαλενα…χωρισα ακριβως πριν ενα χρονο… αληθεια επετειο χωρισμου υπαρχει??? Γιατι θελω να το καψω αποψε… οπως μου εκαψε κι εκεινος τα ονειρα μου…. Καναμε ενα αγγελουδι ειναι πεντε ετων τωρα και κραταω χαρακτηρα απεναντι του εξαιτίας της….το μοναδικο καλο σημειο στο γαμο μου που δεν θα μετανοιωσω ΠΟΤΕ!!! ….ενταξει και δυο τρια ακομα… που ειναι ομως σταγονα στον ωκεανο μιας ενδεκαχρονης πορειας με εναν αλλο ανθρωπο…το υποτιθεμενο «αλλο μισο»σου….

Ευχομαι να ειμαστε ολοι γεροι και δυνατοι με τα καμαρια μας και να κοιταμε μπροστα… γιατι η ζωη φευγει γρηγορα και πολλες φορες αναλωνομαστε σε πραγματα που δεν αξιζουν…στα σκουπιδια της ζωηςμας… εμπρος λοιπον… ctrl alt del, format και παμε γι’αλλααααα!!!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:49 πμ

Καλησπερα!!Με λένε Σία κ μένω Κρήτη..Είμαι μητέρα 2αγοριών 18 κ 15 αντίστοιχα.Ειμαι σε διασταση εδω κ 1,5χρονο.

Παρα πολυ όμορφη ιδεα…συγχαρητήρια Κυριακή!!!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 12:56 πμ

Malena κι εγω πριν ενα χρονο ακριβως χωρισα…πορεια 10 ετων συνολικα

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:00 πμ

καλησπέρα και από εμένα! είμαι ο Χρήστος και έχω ένα αγοράκι 9 ετών!!! μονογονέας εδώ και 7,5 χρόνια

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:02 πμ

καλησπέρα και από εμένα! είμαι ο Χρήστος και έχω ένα αγοράκι 9 ετών!!! μονογονέας εδώ και 7,5 χρόνια

Άντε βρε παιδιά και ένας μπαμπάς στη παρέα. Καλώς τον. Καλωσήρθατε όλοι, σας ευχαριστώ!!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:05 πμ

Γεια σας και απο εμενα !ειμαι η Ηλιανα,ειναι 30 και εχω δυο παιδακια 7 και 5!ειμαι σε διασταση 2 μηνες μετα απο 14 χρονις σχεσης και 7 χρονια γαμου!(7 χρονια φαγουρα που λενε!)Πολυ ωραια η ιδεα του φορουμ!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:06 πμ

<div class=»d4p-bbt-quote-title»>Χρήστος wrote:</div>

Άντε βρε παιδιά και ένας μπαμπάς στη παρέα. Καλώς τον. Καλωσήρθατε όλοι, σας ευχαριστώ!!

ο μοναδικός μέχρι τώρα;;;; καλώς σας βρήκα παιδία

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:30 πμ

Καλησπέρα στην παρέα, και πρώτα απ’ όλα συγχαρητήρια στην πρωτοβουλία της Κυριακής, και όλων όσων την βοηθάνε να στήσουν αυτή την ιστοσελίδα.  Πραγματικά ένιωσα πολύ όμορφα όταν σκόνταψα πάνω στην ιστοσελίδα σας.

Είμαι ο Γιώργος, μονογονιός και εγώ 2 αγοριών 12 και 10.  Είμαι χωρισμένος εδώ και 2,5 χρόνια, και ίσως σας φαίνεται ασυνήθιστο που πήρα εγώ τα παιδιά μαζί μου. Δεν συνηθίζεται στην Ελλάδα, αλλά στην βόρεια Ευρώπη που ζούσα για πολλά χρόνια ήταν αρκετά συνηθισμένο.

Σας χαιρετώ λοιπόν όλες και όλους, και θα χαρώ πολύ μέσα από αυτή την ιστοσελίδα να ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες, και να μάθουμε ό ένας (μία) από τον άλλο (-η).  Για το καλό των παιδιών  μας, αλλά και το δικό μας

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:31 πμ

Καλώς τους, χαίρομαι που σας γνωρίζω!

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:35 πμ

Καλησπέρα η Νικολέτα είμαι,37 ετών,μένω Λάρισα και εχω ενα αγοράκι 23 μηνων.Ημουν σε διασταση 6 μήνες πριν και τώρα εχω 10 μέρες που εκανα το δικαστηριο για το διαζύγιο. Άρα διαζευγμένη..
Χάρηκα..καλή αρχη στο κοινωνικό δίκτυο του singleparents.gr και στο καθένα απο εμάς ξεχωριστά να βρεί αυτο που επιδιώκει και επιθυμεί.

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:37 πμ

Καλησπέρα στην παρέα, και πρώτα απ’ όλα συγχαρητήρια στην πρωτοβουλία της Κυριακής, και όλων όσων την βοηθάνε να στήσουν αυτή την ιστοσελίδα. Πραγματικά ένιωσα πολύ όμορφα όταν σκόνταψα πάνω στην ιστοσελίδα σας. Είμαι ο Γιώργος, μονογονιός και εγώ 2 αγοριών 12 και 10. Είμαι χωρισμένος εδώ και 2,5 χρόνια, και ίσως σας φαίνεται ασυνήθιστο που πήρα εγώ τα παιδιά μαζί μου. Δεν συνηθίζεται στην Ελλάδα, αλλά στην βόρεια Ευρώπη που ζούσα για πολλά χρόνια ήταν αρκετά συνηθισμένο. Σας χαιρετώ λοιπόν όλες και όλους, και θα χαρώ πολύ μέσα από αυτή την ιστοσελίδα να ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες, και να μάθουμε ό ένας (μία) από τον άλλο (-η). Για το καλό των παιδιών μας, αλλά και το δικό μας

καλησπέρα Γιωργο. φίλε εδώ που ζω είναι κλειστή κοινωνία και οταν  εμαθαν οτι εχω εγω το παιδί μου με κοιτούσαν με μισο μάτι…

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:54 πμ

Παντως αξιοι οι μπαμπαδες που το αναλαμβανουν…

30 Ιανουαρίου 2015 στις 1:57 πμ

Kalispera k apo mena eimai h Stella zw ta teleutaia 3xr Germania eimai monogoneas anupantri mhtera xwrisa me to mpampa tou giou mou otan hmoun 4minwn sxedon.apla anathewrise zoristike me tis euthunes tou fanike bouno na anakabei ena spiti me tosa eksoda k na afisei k thn ergenniki zwh gt opos eipe den allazei kati.opos zouse tha zei k ama thelw.opote den ithela k etsi teliwse..periliptika…! Omos o theos mas eulogise me kati polu megalo k spoudaio..ta paidia mas.kalh dunamh  se olous mas.

30 Ιανουαρίου 2015 στις 2:05 πμ

happiness τι να πω…. τα καλυτερα ερχονται…αν κουνησουμε κι εμεις το χερακι μας ομως ε??

Καλως ηρθες Γιωργο και συγχαρητηρια…να εισαι γερος να τα μεγαλωσεις οπως και ολοι μας….

Καλως ηρθατε ολοι!!! 🙂

30 Ιανουαρίου 2015 στις 2:05 πμ

Χαχαχαχα γεια σου φίλε Χρήστο.  Και εμένα κάπως έτσι με κοιτάγανε. Λες και εμείς οι μπαμπάδες δεν είμαστε άξιοι να μεγαλώσουμε παιδιά.  Προχτές όμως μου είπε μία κουμπάρα μου ότι «κάνω για δέκα μαμάδες».  Χαχαχα, καλό έ;

happiness η καρδούλα μου το ξέρει πόσο άξιος είμαι. Σχεδόν ολόκληρο το χρόνο μου τον αφιερώνω στα παιδιά.

30 Ιανουαρίου 2015 στις 2:11 πμ

Ευχαριστώ Μαλένα για τις ευχές σου και εύχομαι και σε σένα να μεγαλώσεις τα παιδιά σου όπως επιθυμείς.

Guten Abend Stellance και καλή δύναμη και σε σένα εκεί στον Βορρά που βρίσκεσαι.