Συντάκτης Δημοσιεύσεις

1 Ιουνίου 2015 στις 4:26 πμ

Γειά σας,

ο μπέμπης μου είναι 19 μηνών και οι παππούδες του θέλουν να διανυκτερεύει σπίτι τους κάποιες μέρες, Πάσχα, Χριστούγεννα, Καλοκαίρι…υπάρχουν μανούλες με βρεφάκια σε αντίστοιχη ηλικία που να έχουν αντιμετωπίσει αυτή την κατάσταση? Πως το δέχτηκαν τα μπεμπάκια?

Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και μια καλαμαράκια, δυό πατάτες, ένα σαγανάκι και μια χωριάτικη

2 Ιουνίου 2015 στις 8:32 πμ

καλημερα Κασσανδρα. οταν χωρησα εγω ο μικρος μου ηταν 21 μηνων και λογω οτι ηταν Δεκεμβριος διανυκτερευσε πολυ συντομα εκτος σπιτιου. αν υπηρξε προβλημα ή οχι δεν το γνωριζω γιατι ποτε κανεις δεν με ενημερωσε. ποιοι παπουδες ζητησαν να διανυκτερευσει εκει το παιδι? μονο του?

2 Ιουνίου 2015 στις 9:29 πμ

Ο γιος μού είναι 15 μηνών και για διανυκτέρευση θα πάει όταν γίνει 3 χρόνων και αποδειχτεί απο τους κοινωνικούς λειτουργούς ότι ο πατέρας του είναι ικανος να το φροντίζει και έχει όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό στο σπίτι του. Δεν τίθεται θέμα να διανυκτερεύσει σε πιο μικρή ηλικία.

Angel

2 Ιουνίου 2015 στις 9:33 πμ

πιστευω ειναι αναλογως την περιπτωση. εμενα παντως διανυκτερευσε. καλυτερα να συμβουλευτει καποιον ειδικο για το θεμα

10 Ιουνίου 2015 στις 12:21 μμ

γιατί δεν ξεκινάς από μια βραδιά στα παππούδια και βλέπεις για διακοπές κ.πλ. Θα καταλάβεις νομίζω αν κακοπερνάει από την αντίδρασή του.